• בטיחות בעבודה

בטיחות

מתגאים בסביבת עבודה בטוחה

מעל העשייה היומיומית בכל אחד ממוקדי התעסוקה ב-קימברלי קלארק מרחף ערך ראשון במעלה - בטיחות. אנו מאמינים שהשקעה בבטיחות העובדים היא הבסיס לעשייה פרודוקטיבית ולהצלחה עסקית.
בקימברלי קלארק אנו מתגאים בכך ששלושת מפעלי החברה הגיעו ליעד של אפס תאונות, ואנו ממשיכים ופועלים לשמר הישג זה.

בדרך ליעד וכחלק מחברת Kimberly-Clark העולמית המנהלת את תחום ה-EHS (Environmental, Health and Safety), אימצנו בקימברלי קלארק ישראל גישות פרואקטיביות מתקדמות ששמות את העובד והבטיחות במקום העבודה במרכז. גישות מתקדמות אלו מעצימות את יכולות העובדים סביבת עבודה בטוחה ואפקטיבית.

כשהבטיחות במרכז יש תוצאות

השקעה בתחום הבטיחות, וגישה הדורשת מכל עובד לקחת אחריות על בטיחותו, על סביבתו ועל עמיתיו לעבודה, הביאו לכך שמפעלי קימברלי קלארק מוכרים כמובילים בישראל בתחום ה-EHS. המפעלים מהווים מוקד עלייה לרגל לחברות וארגונים רבים הבאים לראות וללמוד על הדרך שהובילה אותנו לחזון אפס תאונות.

בכל שנה מתקיימים באתרי קימברלי קלארק ישראל מגוון מבדקי בטיחות, פנים ארציים ובינלאומיים של חברת האם קימברלי קלארק, כאשר בכל המבדקים זוכים המפעלים לציונים הגבוהים ביותר, ואף בהכרה עולמית ובפרסי הוקרה.

בנוסף, כל מפעלי קימברלי קלארק מאושרים לתקנים הבאים:

  • שלושה תקני ISO ברמת פלטינה: ISO 9001 – מערכת ניהול, ISO 1400 – איכות הסביבה, ISO 45001 – ניהול בטיחות.
  • התו הירוק.
  • אישור מכון התקנים לכל מוצרי קימברלי קלארק.

יוצרים ומעצבים את המציאות בה אנו חיים

"אין פעולה שאנחנו עושים ששווה תאונה" במילים אלה מבטא נשיא קימברלי קלארק העולמית את ראיית העולם של החברה, בכל הקשור לשמירה על בטיחות העובדים במקום העבודה. במשפט זה טמונה גם האחריות של כל אחד מעובדי החברה לקידום סביבת עבודה בטוחה ואיכותית, המאפשרת יצירה ועשייה.

על מנת לקדם את נושא האחריות האישית והבטיחות, אימצנו בישראל שתי גישות שמשלימות את מעורבות והשפעת העובדים על סביבת העבודה שלהם. הראשונה היא הגישה הפרואקטיבית לבטיחות, המטמיעה בעובדים את ההבנה כי הבטיחות במקום העבודה מתחילה בהם וכי עומדים לרשותם מגוון רחב של כלים פרואקטיביים ותשתית ליצירת תרבות של מצוינות .
הגישה השנייה היא תרבות LEAN והשיפור המתמיד, המכוונת את העובדים לקחת אחריות ובעלות על הדרך בה הם מתנהלים, בין אם מדובר בבטיחות, באיכות, בנראות סביבת העבודה, בתהליכי העבודה ובגישות רבות נוספות המביאות ערך ללקוח, ותוצאות עסקיות טובות ביותר.

לגישה הפרואקטיבית מטרה עיקרית אחת - יצירת אחריות אישית של העובדים על בטיחותם ובטיחות העמיתים שלהם על ידי זיהוי מקדים של פוטנציאל לאירועי בטיחות ומניעתם. הגישה הפרואקטיבית אומצה בכל מפעלי ואתרי החברה , וכיום היא חלק מהתרבות ומההתנהלות היום יומית באמצעות שגרות פרואקטיביות מגוונות:

  • דיווחי "כמעט ונפגע" של עובדים מאפשרים לשמור על רמת מעורבות גבוה אכפתיות ובעלות של העובדים בכל הנוגע לשמירה על בטיחותם ועל בטיחות חבריהם.
  • תצפיות משימה במטרה לוודא שמפעלי החברה עומדים בסטנדרטים שנקבעו.
  • שיחות בטיחות קבועות עם מנהלים ועובדים על מנת להעלות את המודעות לסיכוני בטיחות.
  • סקרי סיכונים במטרה לבצע זיהוי מוקדם של מצבים מסוכנים ומתן מענה אפקטיבי.
  • ניתוחי אירוע לשם הפקת לקחים ומניעת הישנות מקרים מסוכנים.
  • תרגולים לשמירה על כשירות מבצעית במצבי חירום.

תרבות LEAN ושיפור מתמיד פועלת אף היא לפיתוח האחריות האישית. מטרת הגישה היא מניעת בזבוז והתמקדות בפעילות המביאה ערך ללקוח. בעקבות הטמעת תרבות LEAN שלושת המפעלים שיפרו את ביצועיהם וחיזקו את התשתית במגוון רחב של תחומים. כיום מפעלי קימברלי קלארק משמשים מודל לחיקוי ומנהלים מהארץ ומחו"ל מגיעים על מנת ללמוד את התהליך ותוצאותיו.
"אנחנו יוצרים ומעצבים את המציאות בה אנו חיים "